nasze konie

     

    NEXT, czyli nasza duma i terapeuta. Jego historia jest bardzo złożona – dość jednak wspomnieć że zakochałam się w tym myszatym od pierwszego wejrzenia! Miałam bowiem okazję pracować z nim w Supraślu na jednym z turnusów hipoterapeutycznych. Był  wtedy własnością „Fundacji Hipoterapia” z Warszawy, ujął mnie swym chętnym, dobrotliwym i ufnym spojrzeniem oraz tym , że we wszystkim angażował się bez reszty. To najmilszy kucyk jakiego do tej pory spotkałam.

    Jakieś pół roku później Next przyjechał z Warszawy do Białegostoku i bardzo powoli zaczęliśmy pracę nad przygotowaniem konia i siebie do hipoterapii. Nasz konik polski ma już za sobą karierę sportową, bowiem za sprawą Pani Katarzyny Dzierzbickiej został przygotowany do kariery konia skokowego Zanim trafił do fundacji warszawskiej został otoczony opieką Kingi Czajki oraz Agnieszki Dudzińskiej które przygotowały go do pracy z dziećmi w hipoterapii, a jednocześnie pracowały nad umiejętnościami ujeżdżeniowymi  pod okiem Pana Wacława Pruchniewicza. Kiedy już znalazł się pod naszą opieką – nasza córka Dominika wykorzystała pomoc trenerów (Małgorzaty Hansen, Krzysztofa Tomaszewskiego , Maji Wojewódzkiej oraz Agnieszki Szafran) by przygotować Nexta do zawodów ujeżdżeniowych. Ku naszej radości para Next – Dominika dali nam wiele satysfakcji zajmując czołowe miejsca w Mistrzostwach Podlasia w ujeżdżeniu (lata 2010-2012) oraz startując w Eliminacjach do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w ujeżdżeniu w 2010 i 2011 roku.

    W międzyczasie Next współpracuje z małymi dziećmi wymagającymi innej – bardzo szczególnej opieki. Tu również miła niespodzianka, bo każdy mały pacjent uwielbia kuca, a dzięki temu trud ćwiczeń staje się po prostu przyjemnością.
    Next spełnia się więc w dwóch rolach - to utytułowany koń sportowiec i nieoceniony terapeuta!